DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawimy po mszy o godz. 8.00.

5. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po mszy o godz. 8.00 – serdecznie zapraszamy!

6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Różaniec bracki po mszy św. o godz. 10.00. Od pierwszej niedzieli października msza wieczorna w niedziele ponownie odprawiana będzie o godz. 17.00

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

8. Do wieczności odeszła Aniela Kepke l.96 z ul. Ks. P. Skargi. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu, a nasz Panie…