PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 9.00 dla seniorów, o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i o 19.00 zwłaszcza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, młodzieży starszej, studentów i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy o godz. 10.00 śpiewać będziemy gorzkie żale.

3. Od środy popielcowej są wyłożone skarbonki wielkopostne caritas. Można do nich odkładać zaoszczędzone pieniądze i na zakończenie wielkiego postu złożyć przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jako wsparcie stypendium studentek z Kenii.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego we wtorki i piątki o godz. 16.45, a także na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki o godz. 18.30.

5. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się od 7 marca. Poprowadzi je ojciec Tyberiusz Nitkiewicz z zakonu franciszkańskiego. Nauki odbywać się będą w sobotę o 18.00, w  niedziele podczas mszy, a także w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 17.00 i 19.00 w połączeniu z mszami. Nauki będą również transmitowane. Zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji wkrótce pojawi się na stronie parafialnej oraz w gablocie parafialnej.

6. Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą drugą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebranych zostało 3925 zł.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stefan Pranschke l. 71 i Danuta Bach l. 76. Zmarł również o. Emilian Borucki l. 87, przez wiele lat posługujący w klasztorze w Wejherowie. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.