NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                     8 grudnia 2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na narodziny Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na roraty sprawowane u nas w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

4. Przed błogosławieństwem zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które panowie z Rady Parafialnej będą roznosić do naszych domów. Przypomnę,  że ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone na spłatę kosztów remontu i wyposażenia korytarzy przy zakrystii i świetlicy, który wyniósł 25 tys. zł. Za składane ofiary z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego przeżywania wspomnienia św. Mikołaja i dzięki którym można było obdarować dzieci naszej parafii upominkowymi paczkami od św. Mikołaja. Bóg zapłać panu sołtysowi Grzegorzowi Maziukowi za zorganizowanie paczek oraz wszystkim sponsorującym za zrozumienie i wsparcie.

6. Do wieczności odeszła Jadwiga Klawikowska (l. 82) z Paraszyna . Pogrzeb odbył się w sobotę. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….