DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na pomoc dla Afgańczyków. Na wsparcie przekazaliśmy 1070 zł. Dzisiejsze ofiary z tacy drugiej niedzieli miesiąca zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne, a także zgodnie z prośbą kurii na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojność.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

4. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w środę 15 września o godzinie 19.00

5. Pragniemy zapowiedzieć i serdecznie zaprosić na spotkania nowej grupy duszpasterskiej - kręgu biblijnego - której celem jest zgłębianie Pisma Świętego - filaru naszej wiary. Pierwsze spotkanie w środę 22 września (za tydzień) w salce katechetycznej.

6. W przyszłą  niedzielę po mszy o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.

7. Zaproszenie na Mszę Świętą dziękczynną za beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego w przyszłą niedzielę, w Bazylice Mariackiej o godz. 18.00.

8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Arendt i Paulina Nikrant, Strzebielino; Łukasz Ogórkiewicz i Patrycja Kustusz, Strzebielino.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.