DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.

2. W czwartek zakończenie oktawy i podziękowanie dla całej asysty biorącej udział w oktawie Bożego Ciała. W tym dniu przypada również Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 9.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, przeniesiona 24 czerwca ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Księża salezjanie z Kniewa zapraszają w przyszłą niedzielę, 26 czerwca na festyn przy szkole salezjańskiej. Początek atrakcji  o godz. 14.00.

7. W poniedziałek 27 czerwca w kościele w Bożympolu rozpocznie  się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła. Program zamieszczony jest w gablocie.

8. W gablocie jest też informacja o badaniu wzroku w dniu 23 czerwca przy ośrodku zdrowia

Zapowiedzi przedślubne: Adam Pobłocki Kębłowo i Wioleta Boyke, Gościcino: Ksawery Kobiela, Paraszyno i Weronika Czoska, Przetoczyno; Mateusz Wasielk, Strzebielino i Monika Jaroszek, Strzebielino, Sebastian Ellwart, Leśniewo i Klaudia Bojke, Strzebielino.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła  do domu Ojca śp. Maria Cyman. Różaniec po wieczornej mszy św. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00.