NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                     04 czerwca 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. I ołtarz przy kościele, II ołtarz na ul. Leśnej u państwa Falk, III ołtarz na ul. Osiedlowej u państwa Staniszewskich i IV ołtarz ponownie przy kościele. O przygotowanie ołtarza polowego tradycyjnie proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Proszę zatroszczyć się o przygotowanie feretronów, chorągwi, baldachimu, nagłośnienia.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, dzieci pierwszokomunijne proszę, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Próby sypania kwiatów od poniedziałku o godz. 16.00.

2. Zwracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu obejścia wokół kościoła. Chodzi o pomoc w oczyszczeniu kostki z wrastających traw i chwastów w szczelinach pomiędzy kostką. Chętne osoby proszę o przybycie w poniedziałek od godz. 9.00.

3. Liturgiczną służbę ołtarza zapraszam na zbiórkę w środę o godz. 18.30.

4. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie mieć spotkanie w środę o godz. 19.00 w kościele.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00, w niedzielę po mszy o godz. 10.00.

6. Z okazji Dnia Dziecka Teatr Odeon zaprasza na spektakl pt. „Dr Dolittle i jego zwierzęta”, który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godzinie 15.00 na scenie przy budynku Starego Gimnazjum. Po spektaklu sołtys i rada sołecka zaprasza na ognisko z kiełbaskami i atrakcjami.

7. W przyszłą niedzielę wystąpią w naszym kościele dwa chóry: Pięciolinia z Linii oraz Lutnia z Luzina. Wszystkich pragnących posłuchać utworów w wykonaniu chórów zapraszam do udziału we Mszy Św. o godz. 12.00.

8. Do wieczności odeszli: Anna Kwidzińska l. 82 z ul. Rzecznej oraz Władysław Klawikowski l. 95 z Paraszyna. Dobry Jezu, a nasz Panie…