PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                               03 GRUDNIA 2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy czas przygotowania na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00. Dzieci prosimy o zabranie ze sobą lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami. Losowane będą figurki Matki Bożej.

2. W okresie Adwentu prowadzone są różne akcje charytatywne i pomocowe:

- świąteczna akcja „Paczuszka dla maluszka”, w ramach której zbierane są artykuły kosmetyczne dla dzieci, podopiecznych placówek pomocowych, takich jak hospicja domy dziecka i domy samotnych matek. Każdy, kto chce pomóc dzieciom i samotnym matkom może zostawić przygotowaną paczkę przy choince, która znajdzie się w przedsionku naszego kościoła, w zamian za symboliczną bombkę.

- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to wsparcie jakie Caritas niesie dzieciom w różnej formie przez cały rok. To szansa na przywracanie nadziei a czasami jedyna pomoc jaką otrzymuje konkretne potrzebujące dziecko. Ofiary za świece na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wynoszą odpowiednio 10 zł za małą świecę, 20 zł za dużą i  będą przekazanie na dzieła charytatywne prowadzone przez parafię na rzecz potrzebujących dzieci.

- Zbiórka żywności „Tak pamagam” – przeprowadzona będzie przez wolontariuszy Caritas w sklepach Lewiatan i Biedronka w dniach 8, 9 grudnia.

- Tutka charytatywna, którą można zabrać spod ołtarza Matki Bożej i przynieść napełnioną artykułami żywnościowymi do 20 grudnia.

3. Na zakończenie Mszy Św. zawierzymy Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie rozpoczynający się okres liturgiczny. Wystawienie będzie miało miejsce w nowej monstrancji, która pozostanie po Mszy Św. na ołtarzu do bliższego obejrzenia.

4. Z inicjatywy obraźników, czyli osób noszących feretrony z obrazami świętych, powstanie nowy feretron z wizerunkami błogosławionej Rodziny Ulmów oraz błogosławionego Carlo Acutisa. W trzecią niedzielę Adwentu młodzież przeprowadzi zbiórkę do puszek na pokrycie kosztów związanych z malowaniem obrazów na feretron, a zarazem poczęstuje adwentowymi piernikami i napojem. (Szacuje się, że koszt może wynieść ok 3 tys. zł.)

5. Chłopców klas młodszych, którzy chcieliby zostać ministrantami i chcieliby spróbować swoich sił w Adwencie, a także dziewczęta, które chciałyby zostać lektorkami zapraszam na spotkanie w poniedziałek na godz. 16.00.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawiciela Gdańskiego Seminarium – kleryka Szymona z V roku. Ofiary będą zbierane na potrzeby Seminarium w Oliwie.

7. Przypominamy o dzisiejszym koncercie w naszym kościele o godz. 17.45. Wystąpią artyści młodego pokolenia. Na saksofonie zagra Michalina Białoskórska, a na organach Jakub Maniecki. W programie muzyka na Adwent oraz improwizacje. Całość poprowadzi Filip Woźniak, który przybliży nam tematykę wykonywanych utworów i opowie jak słuchać muzyki klasycznej. Po koncercie będzie możliwość wesprzeć wykonawców dobrowolnym datkiem.

Do wieczności odeszła śp. Eryka Szlas, l. 84  z ul. Dworcowej. Różaniec za zmarłą w niedzielę o godz. 16.00, w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej. Pogrzeb jest planowany na wtorek na godz. 10.00.