OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                   21 KWIETNIA 2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dniu dzisiejszym przybędą do naszej parafii Relikwie Św. Wojciecha. Peregrynacja jest przygotowaniem do przeżywania przez naszą Archidiecezję Gdańską Jubileuszu 100 rocznicy powstania Diecezji Gdańskiej. Nabożeństwo oczekiwania rozpocznie się w kościele o godz. 16.15. Powitanie i przyjęcie Relikwii nastąpi na parkingu przed kościołem obok krzyża. Prosimy, aby połowa parkingu od strony krzyża była niezastawiona samochodami. O godz. 17.00 odprawiona będzie uroczysta Msza Św. z wyznaniem wiary w formie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy na ten moment przynieść świece. Po Mszy Św. trwać będzie Adoracja rodzinna ze św. Wojciechem, a o godz. 20.00 rozpocznie się wieczorne czuwanie wspólnoty parafialnej z zespołem muzycznym, w ramach którego odmówimy różaniec za Rodziny i Ojczyznę oraz poprowadzony będzie Apel Jasnogórski. Czuwanie  zakończymy o godz. 22.00.

W drugim dniu, w poniedziałek rano odprawione będą dwie Msze Św. O godz. 8.00 w intencji Róży Świętego Wojciecha oraz wszystkich, którym patronuje Św. Wojciech oraz o godz. 10.00 w intencji o błogosławieństwo i zdrowie dla członków Róży Św. Józefa, wszystkich seniorów i chorych. Na tą  Mszę Św. zapraszamy starszych i chorych. Po Mszach będzie odmawiany różaniec przez poszczególne Róże Różańcowe. Przez całe południe trwać będzie adoracja indywidualna i rodzinna – zapraszamy rodziców, dzieci, klasy szkolne, młodzież, babcie i dziadków. O 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; 15.30 Modlitwa prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci w trzeci poniedziałek miesiąca; 16.00 I nieszpory uroczystości św. Wojciecha, odśpiewamy hymn Te Deum. O 16.30 pożegnanie Relikwii i wyprowadzenie na plac przed kościołem – prosimy, by w tym czasie nie zastawić połowy parkingu samochodami. Po pożegnaniu Relikwii odprawiona będzie jeszcze Msza o godz. 17.00.

Bardzo proszę i zachęcam, by każdy znalazł sobie odpowiedni czas, który poświęcimy na udział w modlitwie wspólnotowej i osobistej.

2. We wtorek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.

3. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na tacę inwestycyjną. Zebranych zostało 4780 zł. Zbierane obecnie środki przeznaczone będą na dalsze docieplanie kościoła.

4. Do wieczności odeszła Gertruda Richert l. 87 z ul. Gdańskiej. Różaniec w niedzielę po mszy o godz. 17.00, w poniedziałek po mszy o godz. 18.00. Pogrzeb we wtorek o 10.00.